u źródeł natury
STRONA GŁÓWNA | O NATURZE 2000 | MAPA | SCENARIUSZE ZAJĘĆ | LINKI | O PROGRAMIE U ŹRÓDEŁ NATURY | O ŹRÓDŁACH

Dzień Leśnika i Drzewiarza – życzenia dla Pierwszego Leśnika Rzeczpospolitej

Z okazji przypadającego dziś (5 kwietnia) Dnia Leśnika i Drzewiarza przygotowaliśmy specjalne życzenia dla Pierwszego Leśnika Rzeczpospolitej - Ministra Środowiska Jana Szyszki i wszystkich leśników w Polsce.
W naszym kraju, a zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, leśnik uchodzi za szanowaną osobistość w społeczności lokalnej. Działalność Lasów Państwowych oceniania jest wyżej niż wojska czy policji, a leśnik to według Polaków uczciwy i dobrze wypełniający swoje obowiązki pracownik (źródło: strona internetowa Lasów Państwowych). Szkoda byłoby ten potencjał roztrwonić. A jednak, w ostatnich tygodniach, Lasy Państwowe wraz ze swoim zwierzchnikiem – ministrem środowiska Janem Szyszko – robią wiele żeby tak się stało. Chodzi oczywiście o konflikt wokół Puszczy Białowieskiej.

Wróć | Przejdź na stronę główną

U źródeł Natury

Witamy na stronie programu edukacyjnego
„U źródeł Natury”, którego głównym celem jest zapoznanie uczniów i nauczycieli z problematyką programu NATURA 2000 oraz pozostałymi formami ochrony środowiska.

PAKIET DLA GIMANZJÓW

PAKIET DLA LICEÓW

logo źródła
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Łódź 90-602, ul. Zielona 27
tel. 42 632 8118, fax 42 203 1355
e-mail: natura2000@zrodla.org
www.zrodla.org

Sponsorzy programu:

logo NFOSiGW
Projekt dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein
i Norwegię poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego
Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego,
a także ze środków budżetu
Rzeczpospolitej Polskiej w ramach
Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Partnerzy programu:

.

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2016 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org