u źródeł natury
STRONA GŁÓWNA | O NATURZE 2000 | MAPA | SCENARIUSZE ZAJĘĆ | LINKI | O PROGRAMIE U ŹRÓDEŁ NATURY | O ŹRÓDŁACH

Seminaria dla nauczycieli szkół średnich

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” zaprasza do udziału w kolejnym projekcie z serii U ŹRÓDEŁ NATURY: Edukacja Ekologiczna: NATURA 2000". Projekt jest adresowany do szkół ponadgimnazjalnych województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów i nauczycieli z problematyką programu NATURA 2000 realizowaną przez seminaria dla nauczycieli i warsztaty dla uczniów. Projekt ma charakter niekomercyjny, a uczestnictwo w nim jest całkowicie bezpłatne.

Pierwszym etapem projektu było wydanie pakietu edukacyjnego, składającego się z mapy ściennej ochrony przyrody w Polsce oraz książki zawierającej informacje o sieci Natura 2000 i scenariusze zajęć. Pakiet jest obecnie dystrybuowany do liceów w siedmiu województwach.

Kolejnym etapem projektu, na który chcemy zaprosić nauczycieli geografii, biologii i chemii, są seminaria poświęcone zagadnieniom związanym z „Naturą 2000” oraz sposobom wykorzystania pakietu edukacyjnego i aktywizowania uczniów do podejmowania czynnych działań na rzecz ochrony przyrody. Seminaria odbędą się w styczniu 2010 roku w wybranych miastach Polski. Zachęcamy do udziału w nich! Seminaria są bezpłatne, wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia.

Dokładne miejsca, terminy i godziny seminariów są aktualizowane na stronie https://www.zrodla.org/kalendarz/
12 stycznia 2010 - Kraków
13 stycznia 2010 - Kalisz
14 stycznia 2010 - Wrocław
19 stycznia 2010 - Częstochowa
20 stycznia 2010 - Łódź
20 stycznia 2010 - Warszawa
5 lutego 2010 - Rzeszów

Zapisy na seminaria przyjmuje i informacji udziela p. Aleksandra Bogusiak pod nr. tel. 42 632 81 18 lub emailem: aleksandra.bogusiak@zrodla.org.pl

Wróć | Przejdź na stronę główną

U źródeł Natury

Witamy na archiwalnej (2009) stronie projektu
„U źródeł Natury”, którego głównym celem było zapoznanie uczniów i nauczycieli z problematyką programu NATURA 2000 oraz pozostałymi formami ochrony środowiska.

PAKIET DLA GIMANZJÓW

PAKIET DLA LICEÓW

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org

1,5% podatku na zieloną edukację

Sponsorzy programu:

logo NFOSiGW
Projekt dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein
i Norwegię poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego
Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego,
a także ze środków budżetu
Rzeczpospolitej Polskiej w ramach
Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Partnerzy programu:

.

Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org